Haberler

Starbucks NFT Dünyasına Giriş Yapıyor

Starbucks ODYSSEY’ deneyimi adını verdiği programı ile müşterilerine ücretsiz NFT, whitelist hakkı ve fiziki ürün kazanma fırsatları sunacağını duyurdu.

     Starbucks, bildiğiniz gibi günümüz dünyasında kurum-müşteri ilişkisi oldukça başarılı bir şirket ve bunu Web3’e taşımak için uzun zamandır çalışıyor. NFT teknolojisi tabanlı ‘Starbucks ODYSSEY’ adını verdikleri program ile de dijital bir topluluk yaratmayı hedefliyorlar. Bu deneyime katılmak istiyorsanız Starbucks mobil uygulamasını indirerek rewards programına mutlaka üye olun. Gelecekteki NFT koleksiyonu ile ilgili tüm erişimlerde uygulamadan olacağı için şimdiden kahvenizi alırken kullanmanızda fayda var.

    Uygulamadaki oyunları oynayarak ve kahve alımlarınızla NFT kazanabileceksiniz. İkinci olarak ise üyeler, pul adını verdikleri NFT’leri doğrudan kredi kartı ile satın alabilecek. Koleksiyonda ise sınırlı sayıda NFT olacağını duyurdular. Pul adını verdikleri bu NFT’ler, sanatçılar tarafından oluşturulmuş özel sanat eserlerini içereceğinden ayrı bir değeri olacak. Ek olarak elinizdeki NFT sayısına göre farklı deneyimlerden faydalanabileceksiniz.

Program faydaları

 
  • Kosta Rika’daki Starbucks çiftliğine davet
  • Starbucks Reserve Roastery’deki etkinliklere davet
  • Özel kahve yapım dersleri
  • Fiziki ürünler(merch)
 
Şimdilik açıklananlar bu şekilde, ancak daha fazlasının olacağı söyleniyor.
Peki nasıl bu NFT'lere sahip olabiliriz?

Sitelerinden mail adresinizle bekleme listesine kayıt olabilirsiniz. Ek olarak, mobil uygulamalarını sık kullanan kişilere öncelik tanıyacaklarını düşünüyorum ve bunun için daha sık kullanmaya çalışacağım. Gelişmeler için Tracker Akademi’yi takip etmeyi unutmayın.