Blog

NFT Tabanlı Sporcu Yatırım Platformu

Fantium sporculara yatırım yapabileceğiniz ve gelirlerinden pay alabileceğiniz NFT tabanlı bir platformdur. 

    Fantium sporculara yatırım yapabileceğiniz ve gelirlerinden pay alabileceğiniz NFT tabanlı bir platformdur.   

Sorare’nin ilk yatırımcılarından olan Jonathan Ludwig tarafından kurulan Fantium, Sandbox COO’su Sebastian Borger, Argent Ceo’su Julien Niset ve Sorare yöneticisi Brian O’Hagan’nın de yer aldığı yatırım turunda 2 milyon dolar yatırım aldı.Fantium platformun’un ilk sporcusu ABD açık tenis şampiyonu Dominic Thiem oldu.Platforma erişim hakkı olanlar Fantium üzerinden NFT’sini alıp yatırım yaparak Dominic Thiem’’in 2023’de kazanacağı ödüllerden pay alabilecek. Ek olarak yatırımcılar, sporcu ile yayınlar, özel ürünler gibi farklı fırsatlardan da yararlanabilecek.    

 

 

Kullanıcıların yatırım yaparken NFT olarak 3 çeşit alım hakkı olacak: Bronze, Silver, GoldHer jeton sporcunun kazancından farklı bir sahiplik yüzdesi verir: Örneğin Silver jeton sahibi Dominic Thiem’in 2023 kazancından %0.216 pay alacak ve bu jetonun fiyatı da 499$ olacak.

   

 

     Büyük şirketler yerine sporcuyu destekleyen kişilerin sporcuya destek olup kazancına ortak olabilme fırsatına sahip olması heyecan verici bir olay, nasıl bir süreç olacağını hep beraber takip edeceğiz.