Blog

NFT Balon mu?

NFT Balon!

NFT’ler öldü!

Siz de tabi ki bu haberlerle karşılaşmışsınızdır.

Tüm bu haberler yapılırken dünyanın en büyük markaları, NFT ile ilgili çalışmalar yapmak için adeta yarışıyorlar. Hadi gelin bu olayı Gartner’in hype grafiği ile açıklamaya çalışalım

 

  • Text Hover

 

 

    Gartner’den kısaca bahsedecek olursak, dünyanın en önemli iş analiz şirketlerindendir ve her sene, gelecekte hangi teknolojilerin herkes tarafından benimsenebileceğine dair bir grafik yayınlar. Markalar da gelecekteki faaliyetlerini belirlerken bu grafikleri değerlendirir.

     

     Grafik, gelecek yıllarda hangi teknolojilerin hayatımızın içinde yer alacağını söyler.Grafiğe baktığımızda, Metaverse teknolojisinin geniş çapta benimsenmesi için +10 sene varken, NFT’nin benimsenmesi 2 ile 5 yıl arası arası bir süre var.

 

 

 

 

  NFT’ler şuan herkesin yutturmaca olarak düşündüğü hayal kırıklığı evresinde (aslında haberler de bunu doğruluyor.En çok sabır gerektiren evredeyiz diyebiliriz, grafiğe göre bu evreyi geçtikten sonra NFT teknolojisi gerçek kullanım alanlarını bularak aydınlanma evresine geçecek.Markalar da bu grafikleri inceliyor ve gelecekte geniş çapta kullanılacağını varsayarak Web3&NFT ekosistemine girmek istiyor ve yatırımlarını hızlandırıyor. Dikkat edin NFT piyasası çok hareketli olmasa da her gün yeni bir marka bu ekosisteme giriyor.NFT teknolojisine inanıyornız biz de bu alanda sabırla kalmalısınız çünkü henüz yolun başındayız!

  • Text Hover